Kompozit Deck PL 15026

Kompozit Deck PL 15026 Bağlantı Ekipmanları

Köşe Kapama

Kompozit Deck PL 15026 Teknik Şartname

Kompozit Deck PL 15026 Performans

Pelinwood Kompozit deck profiller uzun yıllar en iyi performansı alabilmeniz için tasarlandı. Pelinwood Ahşap plastik kompozit profiller, geleneksel ahşap deck’lere göre bir çok avantajları vardır.

UZUN ÖMÜRLÜDÜR
Pelinwood kompozit deck sistemleri düşük sıcaklıklarda bile yüksek dayanımı, yapısal özellikleri ile uzun ömürlüdür. Pelinwood ürünlerine kullanım yerine göre 10 ve 30 yıl koşullu garanti vererek, ideal özellikleri ile yıllara meydan okur.

BAKIM GEREKTİRMEZ
Pelinwood kompozit deck su emmez yapıya sahiptir. Temizliğini basınçlı su püskürtücü veya normal bir hortum ve fırça ile yapabilirsiniz, periyodik temizlik dışında geleneksel ahşap decklerde olduğu gibi rutin ve masraflı bakımlara gerek duymaz.

KAYMAZ YÜZEY
Pelinwood profiller ıslandığında gerek yapısı, gerekse üzerindeki oluklu formlar ve fırçalama tekniği sayesinde kaymalara karşı yüksek mukavemet sağlar.

UV DİRENÇ
ARLINE üretiminde UV dayanımı yüksek boyaların yanında, ilave UV kullanarak, güneşin olumsuz etkilerini en aza indirir. Buna rağmen içerisinde yüksek miktarda bulunan ahşap moleküller zamanla orijinal renginden birkaç ton, renk açılması yapabilir.

ÇEVRE DOSTU
ARLINE geri dönüşümden ve geri dönüştürülebilir bir üründür.
90 geri dönüşüm talaş ve plastikten üretilmesi nedeniyle yeni bir ağaç kesilmesine neden olmaz ve ürün tamamen geri dönüştürülüp çevresel açıdan sürdürülebilir bir ürün olarak, çevre ve ekonomi üzerinde olumlu bir etki yapar.

TERMİT, VE LARVALARA KARŞI DİRENÇ
Düşük nem emilimi ve yapısı termit, mantar, böcek ve larvalar gibi organizmalara karşı yüksek dirençlidir. Doğadan gelen bu tür canlılar Arline ürünlerine zarar veremezler. Temizliği yapıldığı sürece küf oluşumuna karşı dirençlidir.

KIYMIKLANMA & PARÇALANMA
ARLINE deck profilleri klasik ahşaplardaki gibi kıymıklanmaz ve parçalanmaz
mukavemetinden ödün vermez.

MONTAJ KOLAYLIĞI
ARLINE profiller Kolay işlene bilirliği, hiçbir özel araç gerektirmeden geleneksel ahşap montajında kullanılan araçlarla montaj edilebilmesi, hazır ebatlı olması nedeniyle az atık çıkması, ön delme işlemi olmadan doğrudan vidalanan destek profili hızlı ve kolay montaj için tasarlanmıştır.
montaj kılavuzunda belirtilen hususlar takip edilerek basit aletler ile Montajı oldukça basit ve kolayca yapabilirsiniz.

SU VE NEMDEN ETKİLENMEZ, HAVA KOŞULLARINA KARŞI DAYANIKLIDIR.
Pelinwood ürünlerinin resmi kurumlara yaptırılan test sonuçlarında 24 saat tuzlu ve normal su içerisinde bekletilmek üzere 0,15 kütlesel değişimi, 100 derece sıcaklıkta 0,3 termal uzama gözlemlenmiştir. Bu oranlar bir çok malzemenin test sonuçlarının altındadır.

ÇÜRÜMEZ
Pelinwood deck ve kompozit deck ürünleri hava koşullarından, nemden ve sudan etkilenmediği için çürümez.

YOSUN TUTMAZ
Pelinwood ürünleri Periyodik temizliği yapıldığı sürece yosun tutmaz.

VERİMLİ MALİYET
Uzun yıllar kullanılmak istenildiğinde doğal ahşap tercih ederseniz maalesef çok yüksek maliyetler ortaya çıkar, buna rağmen ahşabın kullanım ömrü kısıtlıdır. Pelinwood ürünlerine 10 ve 30 yıl koşullu garanti vererek size uzun yıllar bakımsız ve extra maliyetsiz kullanım sunar.

DOĞAL AHŞAP GÖRÜNÜMÜ VE HİSSİ
Gerek içerisindeki ahşap oranının fazla olması, gerekse özel formulasyonu ile PELİNWOOD ürünleri plastikten uzak, ahşaba en yakın, sıcak ve konforlu görünüme sahiptir. Formulasyonu sayesinde sabunum su kayganlık oluşmaz.

ANTİBAKTERİYELDİR
Kendi içerisinde asla mikrop barındırmaz, ayrıca içerisinde kullanılan plastik cinsi, dünya gıda ambalajında kullanılan HDPE dir.

GEÇ YANMA ÖZELLİĞİ
Yanıcı ahşap ve plastikten oluşmasına rağmen, formulasyonundaki yangın geciktiriciler sayesinde, Resmi kurumlara yaptırılan test sonuçlarına göre yangın esnasında ürünün kolay tutuşmadığı ve damlama yapmadığı tespit edilmiştir.

BOYANABİLİR; CİLALANABİLİR.
Boya ve Cila gereği olmamasına rağmen, yine de boyasını değiştirmek ve cilalamak isterseniz aynen doğal ahşaptaki gibi uygulama yapabilirsiniz.

KULLANICI DOSTUDUR.
Gerek uzun garantisi gerekse bakım gerektirmemesi nedeniyle kullanıcıların cebini korur.

Result

× Destek Hattı