Kompozit Deck – PL 14024

Bağlantı Ekipmanları

Teknik Şartname

Performans

PELİWOOD Kompozit profiller uzun yıllar en iyi Performansı alabilmeniz için Tasarlandı. PELİWOOD Ahşap Plastik Kompozit profiller, Geleneksel ahşap deck’lere göre bir çok avantajlar sunar.

UZUN ÖMÜRLÜDÜR
PELİWOOD düşük sıcaklıklarda bile yüksek dayanımı, yapısal özellikleri ile uzun ömürlüdür. PELİWOOD ürünlerine Kullanım yerine göre 10 ve 30 yıl koşullu garanti vererek, PELİWOOD geleceğe miras kalsın demektedir. ideal özellikleri ile yıllara meydan okur.

BAKIM GEREKTİRMEZ
PELİWOOD Deck su emmez yapıya sahiptir. Temizliğini basınçlı su püskürtücü veya normal bir hortum ve fırça ile yapabilirsiniz, periyodik temizlik dışında geleneksel ahşap decklerde olduğu gibi rutin ve masraflı bakımlara gerek duymaz.

KAYMAZ YÜZEY
Arline profiller ıslandığında gerek yapısı, gerekse üzerindeki oluklu formlar ve fırçalama tekniği sayesinde kaymalara karşı yüksek mukavemet sağlar.

UV DİRENÇ
PELİWOOD üretiminde UV dayanımı yüksek boyaların yanında, ilave UV kullanarak, Güneşin etkilerini en aza indirir. Buna rağmen içerisinde yüksek miktarda bulunan ahşap moleküller zamanla orijinal renginden birkaç ton, renk açılması yapabilir.

ÇEVRE DOSTU
PELİWOOD geri dönüşümden ve geri dönüştürülebilir bir üründür.
90 geri dönüşüm talaş ve plastikten üretilmesi nedeniyle yeni bir ağaç kesilmesine neden olmaz ve ürün tamamen geri dönüştürülüp çevresel açıdan sürdürülebilir bir ürün olarak, çevre ve ekonomi üzerinde olumlu bir etki yapar.

TERMİT, VE LARVALARA KARŞI DİRENÇ
Düşük nem emilimi ve yapısı termit, mantar, böcek ve larvalar gibi organizmalara karşı yüksek dirençlidir. Doğadan gelen bu tür canlılar PELİWOOD ürünlerine zarar veremezler. Temizliği yapıldığı sürece küf oluşumuna karşı dirençlidir.

KIYMIKLANMA & PARÇALANMA
PELİWOOD deck profilleri klasik ahşaplardaki gibi kıymıklanmaz ve parçalanmaz
mukavemetinden ödün vermez.

MONTAJ KOLAYLIĞI
PELİWOOD profiller Kolay işlene bilirliği, hiçbir özel araç gerektirmeden geleneksel ahşap montajında kullanılan araçlarla montaj edilebilmesi, hazır ebatlı olması nedeniyle az atık çıkması, ön delme işlemi olmadan doğrudan vidalanan destek profili hızlı ve kolay montaj için tasarlanmıştır.
montaj kılavuzunda belirtilen hususlar takip edilerek basit aletler ile Montajı oldukça basit ve kolayca yapabilirsiniz.

SU VE NEMDEN ETKİLENMEZ, HAVA KOŞULLARINA KARŞI DAYANIKLIDIR.
PELİWOOD ürünlerinin resmi kurumlara yaptırılan test sonuçlarında 24 saat tuzlu ve normal su içerisinde bekletilmek üzere 0,15 kütlesel değişimi, 100 derece sıcaklıkta 0,3 termal uzama gözlemlenmiştir. Bu oranlar bir çok malzemenin test sonuçlarının altındadır.

ÇÜRÜMEZ
PELİWOOD ürünleri hava koşullarından, nemden ve sudan etkilenmediği için çürümez.

YOSUN TUTMAZ
PELİWOOD ürünleri Periyodik temizliği yapıldığı sürece yosun tutmaz.

VERİMLİ MALİYET
Uzun yıllar kullanılmak istenildiğinde doğal ahşap tercih ederseniz maalesef çok yüksek maliyetler ortaya çıkar, buna rağmen ahşabın kullanım ömrü kısıtlıdır. PELİWOOD ürünlerine 10 ve 30 yıl koşullu garanti vererek size uzun yıllar bakımsız ve extra maliyetsiz kullanım sunar.

DOĞAL AHŞAP GÖRÜNÜMÜ VE HİSSİ
Gerek içerisindeki ahşap oranının fazla olması, gerekse özel formulasyonu ile PELİWOOD ürünleri plastikten uzak, ahşaba en yakın, sıcak ve konforlu görünüme sahiptir. Formulasyonu sayesinde sabunum su kayganlık oluşmaz.

ANTİBAKTERİYELDİR
Kendi içerisinde asla mikrop barındırmaz, ayrıca içerisinde kullanılan plastik cinsi, dünya gıda ambalajında kullanılan HDPE dir.

GEÇ YANMA ÖZELLİĞİ
Yanıcı ahşap ve plastikten oluşmasına rağmen, formulasyonundaki yangın geciktiriciler sayesinde, Resmi kurumlara yaptırılan test sonuçlarına göre yangın esnasında ürünün kolay tutuşmadığı ve damlama yapmadığı tespit edilmiştir.

BOYANABİLİR; CİLALANABİLİR.
Boya ve Cila gereği olmamasına rağmen, yine de boyasını değiştirmek ve cilalamak isterseniz aynen doğal ahşaptaki gibi uygulama yapabilirsiniz.

KULLANICI DOSTUDUR.
Gerek uzun garantisi gerekse bakım gerektirmemesi nedeniyle kullanıcıların cebini korur.

Montaj

× Destek Hattı