PelinWood Deck & Kompozit

+90 212 614 44 48 | +90 532 264 25 60 | info@pelinwood.com.tr

S.S.S.

Ahşap Plastik Kompozit Deck nedir?

Ahşap Plastik Kompozit çam lifleri ile yüksek yoğunluklu polietileni yüksek teknoloji ile birleştirerek, ahşap ve plastiğin üstün özelliklerini ve avantajlarını bir arada insanoğlunun kullanımına sunan, ahşabın doğal görünümünü ve sıcaklığını hissettirirken, HDPE’nin düşük bakım ve yüksek dayanıklılık özelliklerini bir araya getiren teknolojik bir üründür.

Ahşaba kıyasla en önemli faydaları nelerdir?

Ahşap Plastik Kozmetik ahşabın tüm dezavantajlarından arındırılmıştır. Ahşaba göre çok daha uzun ömürlüdür. Ahşap gibi bakım gerektirmez. Islakken dahi herhangi bir kayganlık yapmamakla beraber, ahşap gibi kıymıklanma, çatlama, eğilme, bükülme yapmaz. Ahşaba göre suya ve neme danıklıdır. Böcek ve haşerelere karşı dayanıklıdır. Montajı kolaydır. Geri dönüşümlü malzeme olması nedeniyle çevre dostudur.

Deck Ürünler Ne kadar dayanıklıdır ?

Ahşap esaslı ürünlerin dayanıklılığını tanımlayan EN 350-1 standardına göre; en yüksek sınıflandırma seviyesindedir. Yoğun ahşap esaslı malzeme ve ürünlerin test yöntemleri anlatılmakta olan EN 15531-1 standardına uygun olarak test edilmiştir. Kriterler dahilinde, yapay aşındırma (renk değişikliği ve darbe dayanımı), nem direnci (kütle artışı, boy artışı, genleşme artışı ve kalınlık artışı), termitlere ve toprakta yaşayan yumuşak çürüyen mikro mantarlara karşı dirençlidir.

Ahşap Kompozit Deck döşemelerde zararlı kimyasal ve toksit var mıdır?

Ahşap Kompozit Deck ürünlerinde hiçbir toksit ve zararlı kimyasal yoktur.

Ahşap Kompozit Deck'in ateşe dayanıklı mıdır?

Ahşap Kompozit Deck’in selüloz ve plastik içeriği nedeniyle yanar bir malzemedir ancak alevlenme ve tutuşma oranı düşüktür.

Deck Ürünler ıslandığında kayganlaşır mı?

Hayır, kuruyken ya da ıslandığında kaymaz.

Ahşap Kompozit Deck uzun bir süre suyun altında bırakılırsa ne olur?

Ahşap Kompozit Deck neredeyse hiç su emmez. 24 saat kaynayan suda kaldığı bir testten sonra, dayanıklılığında azalma olmamıştır. Su emişi 0.15’den daha azdır. Su yüzeyinde durmaz, batar.

Ahşap Kompozit Deck boyanabilir mi veya cilalanabilir mi?

Ahşap Kompozit Deck’in boyanmasına gerek yoktur, fakat istenirse boyanabilir ve cilalanabilir.

Ürünleriniz Türkiye'de mi üretilmektedir?

Evet, %100 Türk malıdır. Güvenle kullanabilirsiniz.